two gift boxes on floating shelf
Edukacja Polecane Porady

Jak wspomóc dziecko w nauce języka angielskiego?

O tym, że znajomość języka angielskiego otwiera wiele furtek w różnych dziedzinach życia, nie trzeba tłumaczyć żadnemu dorosłemu. Świadomość osiągnięcia lepszych rezultatów, na przykład na gruncie zawodowym, stanowi świetną motywację do opanowania obcojęzycznej mowy. Takie argumenty często nie działają na dzieciaki. Nauka angielskiego zazwyczaj kojarzy się im ze szkolnym przymusem i żmudnym obowiązkiem. Rodzice mogą pomóc swoim pociechom w osiągnięciu lepszych rezultatów, wystarczy pokazać, że nauka języków wcale nie musi być nudna.

Nauka języka angielskiego przez zabawę

To dzięki temu sposobowi maluchy najskuteczniej zapamiętują nowopoznane informacje. Właściwie sprawdza się on nie tylko u najmłodszych. Nasz mózg zapamiętuje lepiej, kiedy nauka odbywa się przez przyjemne skojarzenia. Dzieciaki często to wulkany energii, dla których siedzenie w ławce i zapamiętywanie słówek może być prawdziwą katorgą. Utrwalenie materiału poznanego w szkole najczęściej odbywa się w domu, dlatego rodzice mogą pomóc w uzyskaniu lepszych rezultatów, przy pomocy kreatywnych zajęć.

Jak naturalne zainteresowania mogą wpłynąć na naukę dziecka?

Świetnym pomysłem jest wprowadzenie zabaw, które będą miały związek z zainteresowaniami dzieciaków. Maluchy, które lubią muzykę szybko pochłoną nowe informacje przekazane w formie piosenki. Fani manualnych rozrywek mogą przygotować własne fiszki ze słówkami, stworzone samodzielnie materiały pozwolą na łatwiejsze zapamiętanie fraz, a przy okazji dostarczą wiele frajdy i satysfakcji. Każde dziecko uwielbia bawić się z rodzicami, dlatego można zainwestować w gry edukacyjne, które poszerzą umiejętności językowe, a jednocześnie zacieśnią więzy rodzinne. Sposobów jest naprawdę wiele, ograniczać może jedynie pomysłowość rodziców.

Rola dorosłych w nauce dzieci

Jako rodzice i nauczyciele mamy ogromny wpływ na edukację dzieci. To od nas zależy czy zachęcimy maluchy do danej dziedziny czy zniechęcimy na resztę życia. Efekty kreatywnej nauki zaowocują w kolejnych latach, kiedy poznawane zagadnienia będą coraz trudniejsze.