woman doing exercise routine
Polecane Porady Technologia Zdrowie

Medycyna naturalna – wciąż mało o niej wiemy

Medycyna naturalna z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Jednak wielu ludzi wciąż ma obawy przed skorzystaniem z tego rodzaju leczenia. Jedni nie wierzą w efekty, jakie może dać, natomiast drudzy nie posiadają jeszcze zbyt wielu informacji na ten temat. Stąd też wynika niechęć przed skorzystaniem z nowych metod. Jednak mogą one pomóc na różne schorzenia i dolegliwości. Na jakie? Zaraz się tego dowiecie.

Popularne metody

Akupresura czy hirudoterapia to warte wypróbowania alternatywne formy leczenia. Metody te stosowane są od dawna i przynoszą doskonałe efekty. Pierwsza z nich została zapoczątkowaną w Chinach i jest znana już od przeszło 7 tysięcy lat. Z kolei początki drugiej metody sięgają starożytności. Czy faktycznie są one tak rewelacyjne? Przyjrzyjmy się zatem bliżej każdej z nich.

Akupresura

Bazuje ona na uciskaniu poszczególnych obszarów na ciele człowieka. Naciski oddziaływają na obwodowy i ośrodkowy układ nerwowy, co sprawia, że zakończenia nerwowe, znajdujące się w tych miejscach, zostają pobudzone. Impulsy, które w ten sposób się utworzyły, przedostają się do ośrodkowego układu nerwowego i trafiają do kory mózgowej. Stamtąd natomiast przepływają do chorego narządu. W następstwie tego procesu ból zostaje zmniejszony, a czynność danego narządu znacznie poprawiona.

Hirudoterapia

Czyli metoda lecznicza, której podstawą są pijawki. Ich wydzielina zawiera prawie sto cennych związków, pomagających człowiekowi w walce z różnymi schorzeniami. Terapię tę stosuje się z powodzeniem w początkowej fazie tworzenia się żylaków – daje ukojenie spuchniętym nogom i redukuje widoczne na nich zgrubienia. Ponadto pijawki wykorzystuje się do leczenia chorób układu krążenia, migreny, przerostu prostaty czy chorób oczu. Z hirudoterapii korzystają także panie, które chcą zminimalizować zmarszczki i zadbać o skórę.

Oprócz opisanych wyżej form są jeszcze inne metody leczenia niekonwencjonalnego, które mają wielu zwolenników. Warto się z nimi zapoznać i w razie potrzeby z nich skorzystać.